Zimowy Rajd, który po raz pierwszy odbędzie się w Puszczy Knyszyńskiej, wspiera Nadleśnictwo Krynki. W materiałach organizatora Igora Błachuty, czytamy:
Team 360 Stopni już od 2009 roku organizuje rajdy zimowe. To nasza specjalizacja i powód do niekłamanej dumy. W dorobku mamy zawody Pucharu Europy (zresztą te najbliższe również należą do cyklu EuroSeries Adventure Racing Championships) - a także Mistrzostwa Europy. Dotychczas nasze rajdy zimowe odbywały się na Kaszubach, Warmii, Beskidach, Roztoczu, Beskidzie Niskim oraz Mazurach. Zawodnicy musieli mierzyć się nie tylko z ekstremalnymi dystansami (mistrzostwa Europy mierzyły 500 km), ale i warunkami pogodowymi. Zdarzały się temperatury spadające poniżej minus 30 stopni Celsjusza, głębokie śniegi, a także radykalne odwilże (roztopy wielu spraw wcale nie ułatwiają). Rajdy przygodowe to kwintesencja outdooru, łącząca niemal wszystkie sporty związane z aktywnym wypoczynkiem na powietrzu. Zimą dominują odcinki rowerowe oraz piesze, ale zawodnicy będą musieli również biegać na nartach i jeździć na łyżwach. Zawsze okraszamy nasze zawody zadaniami specjalnymi. Najbardziej spektakularne są wysokościowe: przeprawy linowe, wspinaczka, podejścia i zjazdy kątowe... W Rajdzie Zimowym 360 Stopni startują zespoły - dwu- i czteroosobowe. Czwórki (mieszane) ścigają się na trasie najdłuższej (ok. 350 km). Na obu krótkich (125 km i 25 km) startują ekipy dwuosobowe (niekoniecznie mieszane). Cały wyścig odbywa się na orientację, zatem niezwykle ważne jest precyzyjne obieranie kierunku marszu/jazdy.
Zimowy Rajd Przygodowy to jest poważne wyzwanie, nawet dla doświadczonych zawodników. Kilkadziesiąt godzin w odludnym terenie, na mrozie - to próba sił i charakteru, której nie każdy potrafi sprostać. Ale - to dotyczy jednak głównie trasy najdłuższej, na której rywalizują czteroosobowe zespoły. Na krótkiej oraz ultrakrótkiej trasie, wystartować może właściwie każdy, kto lubi ruch na świeżym powietrzu i ma ochotę na przygodę. Znajdą tu dla siebie coś i ci, którzy lubią rywalizację sportową - i ci, którzy szukają okazji do obejrzenia pięknych, niedostępnych zazwyczaj dla turystów miejsc. A to wszystko w miłej kompanii - bo przecież rajdy to sport zespołowy... Serdecznie zapraszamy, warto będzie w lutym przyjechać do Supraśla!
Debiutantom polecamy zwłaszcza trasę ultrakrótką. Kilka godzin,spędzone na rywalizacji w lesie, daje ogromną przyjemność i dobre samopoczucie przynajmniej na najbliższy tydzień. Warto spróbować - a bać się nie ma czego; w naszych rajdach startują nie tylko doświadczeni i dobrze wytrenowani zawodnicy, Na krótszych trasach często można spotkać ludzi bardzo młodych - albo bardzo dojrzałych; także takich, którzy sport uprawiają po amatorsku. Czyli - dla przyjemności. I o to przecież nam wszystkim chodzi...
Długa - dystans ok. 350 km (bieg na orientację/adventure running, rowery górskie, narty biegowe
zadania specjalne).
Krótka - dystans ok. 125 km (bieg na orientację/adventure running, rowery górskie, narty biegowe, zadania specjalne).
Ultrakrótka - dystans ok. 25 km (bieg na orientację/adventure running, zadania specjalne).
Poniżej plakat tegorocznego rajdu oraz zdjęcia z poprzednich edycji:
Informacje i materiały publikujemy dzięki uprzejmości Krzysztofa Sobolewskiego z Nadleśnictwa Krynki.