Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z praktycznymi przykładami działań w zakresie Public Relations. Uczestnicy dowiedzieli się m.in.: jak kreować wizerunek organizacji i budować pozytywne relacje z potencjalnymi sponsorami i partnerami. Istotnym punktem szkolenia były również zasady współpracy z mediami. Mówiono o tym, czym jest informacja prasowa, jak ją napisać i do kogo wysłać; jak udzielać wywiadów do telewizji, radia i prasy oraz czym jest patronat medialny.
W zajęciach udział biorą członkowie organizacji i stowarzyszeń, m.in.: UTW w Sokółce, Q Pomocy, Biblioteki Publicznej w Sokółce, Targów Kreatywności z Krynek, Barki, Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej z Bohonik.
- SCOP działa od stycznia. Dzisiaj mamy pierwsze szkolenie. W tym roku przewidziane są jeszcze trzy. Jakie? O tym zdecydują same organizacje. To one zgłaszają swoje potrzeby, w zakresie takich szkoleń. Myślę, ze kolejne odbędzie się pod koniec maja. Oprócz tego, w każdy czwartek pełnimy dyżury. 12 marca w godz. 12-17 dyżurować będą również dwie osoby z Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych z Białegostoku. Organizacje będą mogły z nimi skonsultować wszystkie swoje problemy i uzyskać pomoc – powiedziała nam Elżbieta Szarkowska, koordynatorka SCOP.
UTW w Sokółce uczestniczy także w cyklu szkoleń w ramach projektu „Węzeł wsparcia – tworzenie sieci organizacji wspierających NGO’s na Podlasiu”, realizowanego przez: OWOP, Federację Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok i Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznych Pryzmat z Suwałk. Służyć on ma stworzeniu sieci organizacji, w której skład wchodziłyby podmioty także z mniejszych miejscowości, takie jak UTW. Wspierać one mają oraz reprezentować nowe powstające organizacje, które potrzebują pomocy na starcie.
Dzisiejsze zajęcia prowadzą: Jan Firs i Małgorzata Czaplejewicz.
O otwarciu SCOP przeczytasz też w artykułach: Otwarcie Sokólskiego Centrum Organizacji Pozarządowych [Zdjęcia] oraz Sokólskie Centrum Organizacji Pozarządowych [Film].