Wystawa to 208 zdjęć z prywatnych kolekcji mieszkańców gminy. Większość z nich pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Mają one na celu pokazanie i pogłębienie wiedzy na temat lokalnych miejscowości i ludzi w nich żyjących. To też sposób ukierunkowania, przed wszystkim młodzieży, na dostrzeganie dziedzictwa kulturowego regionu.
Uczniowie szkoły przygotowali dziś część artystyczną „Zatrzymać na chwilę czas…”. Zaprezentowali również postać Feliksa Arszułowicza, którego obrazy wzbogaciły Szkolną Izbę Regionalną. Ta powstała w 2013 roku. Teraz została poszerzona o kolejne pomieszczenia i eksponaty. Znaleźć w niej można m.in.: elementy związane z wystrojem wiejskiej kuchni z atrapą pieca kuchennego, zbiór naczyń glinianych, lamp naftowych i ceramiki z dawnych lat, ręcznie wykonane łóżka, stoły, przedmioty codziennego użytku, krosna, stroje ludowe, przedwojenne modlitewniki i różańce, rękodzieło okolicznych mieszkańców, stare dokumenty, zbiory gazet i czasopism.
To tylko niektóre z nich. Cały zbiór jest bardzo imponujący. Zgromadzone eksponaty zebrane zostały przez nauczycieli, uczniów, rodziców i okolicznych mieszkańców. Dzięki Izbie, ocalone zostały od zapomnienia.
Przygotowanie zarówno wystawy, jak i zagospodarowanie Szkolnej Izby Regionalnej, to efekt pracy i zaangażowania wielu osób. Dyrektor szkoły Małgorzata Sasimowicz podziękowała dziś za to m.in.: Krystynie Kulmaczewskiej, Irenie Klemienia, Januszowi Bielawskiemu czy wójtowi Andrzejowi Humiennemu. Wyrazy uznania otrzymali też rodzice uczniów. Również dzięki nim, zaproszeni dziś goście mogli skosztować domowej roboty słodkich wypieków.