czwartek, 07 październik 2021 08:09

Zawodnik LP Metal-Fach Sokółka zwycięża w Grand Prix Polski [Zdjęcia]

Dominik Zając z Klubu Bilardowego LP Metal Fach Sokółka wygrał ostatni w tym sezonie turniej serii Grand Prix Polski Brześć Słomka Ptysiowa POL TOUR.

Zawody odbyły się w ostatni weekend w łódzkim  Klubie Bilardowym FRAME.

Dominik to bardzo doświadczony zawodnik, wielokrotnie stawał na podium turniejów najwyższej rangi w kraju , a także międzynarodowych. Jednak po złoto sięgnął po raz pierwszy.

W finale pokonał Mateusza Śniegockiego (Zakręcona Bila Poznań) 6:2.  Z brązowymi medalami Gran Prix  zakończyli: Szymon Kural (TCF HUB Kraków) i Mariusz Skoneczny (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki).

W turnieju zagrało 85 bilardzistów obok Dominika Sokółkę reprezentowali ; Karol Zielenkiewicz, Hubert Łopotko oraz Grzegorz Lasota wszyscy z powodzeniem przebrnęli rozgrywki grupowe uzyskując awans do rundy pucharowej ostatecznie Lasota zajął miejsce 17 , Karol i Hubert zostali sklasyfikowani na miejscu 33.

Zmagania  bilardzistów , można na żywo  oglądać w  tvsports.pl,  jak również retransmisje na tvsports.pl,  You Tube i  telewizji  SPORTKLUB. Wyniki online  na stronie Polskiego Związku Bilardowego.

Na zdjęcich ;  1 ;  Dominik Zając – złoty medal ( Metal Fach LP Sokółka I ).