Wystawie będzie towarzyszył uroczysty finisaż w piątek 19 lutego 2016r. o godzinie 17:30 (kino).
Już od wielu lat Stowarzyszenie Praktyków Kultury podróżuje po miejscowościach położonych przy wschodniej granicy Polski, prowadząc w nich warsztaty dla lokalnej młodzieży. Rozmawiamy o życiu w wielokulturowej wspólnocie, o szacunku dla inności i historii. Tworzymy filmy, gry i zwiedzamy ich okolice z nowej perspektywy – na szczudłach.
Podczas ostatnich wakacji, w ramach projektu Przygraniczni w Działaniu, wspólnie z zaprzyjaźnionymi już młodymi ludźmi z Krynek, Michałowa i Dołhobyczowa słuchaliśmy dawnych opowieści. Rozmawialiśmy z przedstawicielami różnych pokoleń, zbieraliśmy wspomnienia, piosenki, anegdoty. Pytaliśmy o dawne zwyczaje, sąsiadów, granicę, wielokulturowość. Zebrane opowieści przekształciliśmy w mobilną, multimedialną wystawę, którą będzie można odwiedzać w przygranicznych miejscowościach w styczniu, lutym i marcu.
Pojawiające się w historiach motywy zostały zorganizowane w kilka instalacji. Obrazują one różne obszary życia ludzi sprzed wojny. Pokazujemy wielokulturowe społeczności, ich codzienne doświadczenia, marzenia, przyjemności. Rzeczy, o których opowiadamy mieszczą się w przedziale czasowym 1918-1939.
Przyjdź, zobacz, posłuchaj.
Wstęp wolny.
W razie pytań lub chęci umówienia się na indywidualne lub grupowe zwiedzanie proszę o kontakt pod numerem 509 353 128.
Projekt Przygraniczni w działaniu, którego efektem jest wystawa, jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG.
Wydarzenie na facebook'u - https://www.facebook.com/events/1151272974917972/1151277158250887/
Informacje publikujemy dzięki uprzejmości Elżbiety Czeremchy, dyrektor GOK w Krynkach.