W debacie na temat bezpieczeństwa wzięli udział uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół im Gen. Nikodema Sulika z Dąbrowy Białostockiej, oraz przedstawiciele organów administracyjnych.
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa pozwala mieszkańcom w sposób aktywny interweniować w sprawach które uznawane są za nieprawidłowe, niebezpieczne, oraz niewłaściwe.
Dzięki aplikacji każdy z nas może wpływać na to, w jaki sposób w danym dniu jednostka policji może pomóc w rozwiązaniu naszego problemu.
Korzystając z aplikacji jesteśmy w stanie co do numeru domu wskazać gdzie leży problem który przeciętny mieszkaniec zauważa, a którego policjanci mogą nie dostrzegać .Na mapie mogą znajdować się różne zgłoszenia od spożywania alkoholu w miejscu publicznym, przez notoryczne zakłócanie spokoju kończy wszy na jeździe z nadmierną prędkością.
Dzięki takiemu zgłoszeniu jednostka policji podejmuje przyjrzenie się takiemu problemowi, w tym samym lub następnym dniu.
Zgłoszeniu do Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa nie podlegają zdarzenia nagłe takie jak wypadek, pobicie, itp. W takich przypadkach należy kontaktować się z numerem 112.
Poniżej przedstawiamy opis , w jaki sposób można przekazać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy.
W wyszukiwarce internetowej należy wpisać hasło: Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa lub skrót KMZB i postępować jak w materiale wideo zamieszczonym poniżej.
Więcej informacji na temat mapy zagrożeń uzyskacie Państwo u swojego dzielnicowego lub na stronie WWW.policja.pl
/TL/